середу, 28 листопада 2018 р.

Матеріали відкритого уроку з виробничого навчання майстра Пуюл Л.А.

ПЛАН ВІДКРИТОГО УРОКУ ВИРОБНИЧОГО НАВЧАННЯ

Група: № 17

Курс: другий

Урок проводить майстер в/н: Л.А. Пуюл
Тема програми № 4: Освоєння процесів фотозйомки.
Тема уроку № 4: Використання композиції під час проведення фотозйомки.

                                                           НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНА МЕТА:

Навчальна мета: Ознайомитись з законами та правилами композиції, їхніми характеристиками та навчитись фотографувати з дотриманням композиції.
Виховна мета: Виховувати в учнів бережливе відношення до обладнання і майна училища.
Розвиваюча мета: Розвивати навики творчого відношення до праці.
Матеріально-технічне і дидактичне оснащення уроку: комп’ютерний клас, матеріали письмового інструктування у вигляді презентації, електронне тестування, електронні і роздруковані зображення та переліки запитань для закріплення нового матеріалу.
Методична мета: Подання нового матеріалу з поетапним закріпленням та використанням ігрової технології.

ХІД УРОКУ
1.  Організаційна частина – 3 хвилин:
1.1.            Перевірка зовнішнього вигляду учнів.
1.2.            Перевірка наявності учнів.
1.3.            Перевірка готовності робочих місць до початку уроку.
2.  Вступний інструктаж – 1 година 25 хвилин:
2.1.        Повідомлення теми та мети уроку.
2.1.      Актуалізація опорних знань учнів:
2.1.1.      електронне тестування – 10 хв.
2.2.            Пояснення нового матеріалу з поетапним усним та практичним закріпленням:
2.2.1.      Основні поняття композиції:
Ø  закони композиції;
Ø  правила композиції;
Ø  фізхвилинка;
Ø  кадрування зображень;
Ø  помилки кадрування під час проведення фотозйомки та методи їх усунення.
2.2.2.      Основні принципи фотозйомки цифровими фотокамерами з дотриманням законів та правил композиції.
2.3.      Закріплення нового матеріалу у вигляді практичної роботи (електронні зображення та презентації додаються).
2.4.      Доведення до учнів норм часу та критерій оцінювання при виконанні практичної роботи.
2.5.      Пояснення вимог з ОП.
3.  Поточний інструктаж – 4 год.
3.1.      Організація робочого місця.
3.2.      Самостійна робота учнів:
3.2.1.     робота з матеріалами письмового інструктування;
3.2.2.     пошукова робота учнів в глобальній мережі;
3.2.3.     фотозйомка з дотриманням композиції;
3.2.4.     обробка відзнятого матеріалу;
3.2.5.     удосконалення процесу зйомки та прийомів фотографування.
3.3.      Цільові обходи робочих місць майстром в/н:
3.3.1.     контроль за самостійною роботою учнів;
3.3.2.     контроль за виконанням вимог охорони праці;
3.3.3.     індивідуальний інструктаж на робочому місці;
3.3.4.     видача додаткових завдань найбільш встигаючим учням.
3.4.      Прийом та оцінювання виконаної практичної роботи.
4.       Заключний інструктаж – 10 хвилин.
4.1.            Підведення підсумків уроку.
4.2.            Повідомлення балів учням. Аналіз допущених помилок та методи їх усунення.
4.3.            Повідомлення домашнього завдання.
4.4.            Прибирання робочих місць і навчального кабінету.


Майстер в/н                                       Л.А. Пуюл 


Актуалізація опорних знань учнів у вигляді електронного тестування:
1.     Витримка - це...
1)    параметр фотокамери, який налаштовує матрицю.
2)    інтервал часу протягом якого світло впливає на світлочутливий матеріал.
3)    можливість утримати камеру на одному рівні.
4)    інтервал часу протягом якого наводиться автофокус.
2.     Фотозатвор - це...
1)    пристрій, який дозує інтервал часу під час якого світлочутливий елемент буде відкритий.
2)    пристрій, який дозує кількість світла, яке буде проходити через об'єктив.
3)    параметр, за допомогою якого налаштовується діафрагма.
4)    пристрій, який перевертає зображення у видошукачі.
3.     Вкажіть основні характеристики фотозатворів?
1)    ККД.
2)    Ступінь спотворення зображення.
3)    Точність і діапазон витримок.
4)    Надійність роботи.
5)    Усі відповіді вірні.
4.     За місцем розміщення фотозатвори поділяються на:
1)    Фокальні та апертурні.
2)    Шторні та центральні.
3)    Шторні та центральні.
5.     Які затвори називаються фокальними?
1)    Ті, які знаходяться в самому об'єктиві.
2)    Ті, які знаходяться у пентапризмі.
3)    Ті, які знаходяться перед світлочутливим матеріалом.
4)    Ті, які знаходяться перед кнопкою спуску затвору.
6.     Виберіть шкалу витримки:
1)    6400, 3200, 1600, 800, 400, 200, 100, 50.
2)    8000, 4000, 2000, 1000, 500, 250, 125, 60, 30, 15...
3)    3,5; 4,0; 4,5; 5,0; 5,6; 6,3; 7,1; 8,0; 10,0; 16,0...
4)    Вірна відповідь відсутня.
7.     Які види витримок Ви знаєте?
1)    Мала і велика.
2)    Низька і висока.
3)    Вузька і широка.
4)    Довга і коротка.
8.     Пріоритет витримки - це...
1)    параметр, який налаштовує затвор.
2)    режим, який призначений для створення ГРЗП.
3)    режим фотозйомки, який призначений для фотографування швидкорухомих об'єктів.
4)    параметр, який налаштовує механізм роботи дзеркала.
9.     При роботі в режимі TV...
1)    користувач встановлює витримку, а камера самостійно налаштовує діафрагму.
2)    користувач встановлює діафрагму, а камера самостійно налаштовує витримку.
3)    користувач встановлює сам і витримку і діафрагму.
4)    камера самостійно підбирає і витримку і діафрагму.
10. Від чого залежить різкість кадру у режимі ТV?
1)    Від величини витримки.
2)    Від відстані до об'єкта фотозйомки.
3)    Від реакції фотографа.
4)    Усі відповіді вірні.
11. Що таке ISO?
1)    Це світлочутливий матеріал.
2)    Це матриця.
3)    Це параметр, який налаштовує чутливість сенсорів на матриці.
4)    Це параметр, який налаштовує величину матриці.
12. Які недоліки високого ISO?
1)    Шуми і швидко зношується механізм дзеркала.
2)    Швидко ламається матриця і механізм дзеркала.
3)    Шуми і швидко зношується матриця.
4)    При використанні високого ISO недоліки відсутні.

Перелік запитань для поетапного усного закріплення нового матеріалу:
1.       Що повинно займати 2/3 кадру при використанні  правила третин?
2.       У якому випадку можна не дотримуватись даного правила?
3.       Де необхідно поставити основний об’єкт фотозйомки?
4.       В яку сторону повинен бути повернутий об’єкт фотозйомки?
5.       Де знаходяться точки золотого перетину?
6.       Скільки таких точок є?
7.       Що повинно знаходитись в кадрі на точках золотого перетину?
8.       А на скільки частин поділяється кадр у разі застосування правила третин?
9.       Де знаходяться основні елементи на кадрі під час застосування правила діагоналей?
10.    Які є 2 види правила діагоналі?
11.    Що саме може міститись на цій лінії використовуючи правило діагоналей?
12.    А які ще правила ми сьогодні розглянули?
13.    Де знаходяться основні елементи на кадрі під час застосування правила діагонального золото перетину?
14.    Як схематично зобразити ці місця?
15.    Що таке перспектива?
16.    Де застосовується ритм?
17.    Чим відрізняється верхній ракурс фотозйомки від нижнього?
18.    Які ще елементи композиції ми вивчали на уроках теоретичного навчання?
19.    Які види портретів ми вивчали?
20.    Як вірно скадрувати людину під час фотографування?
21.    По яким лініям не рекомендується обрізати кадр коли фотографуєш людину? 

ПР на закріплення нового матеріалу
1.     Зайдіть в папку під назвою «Закріплення нового матеріалу».
2.     Запустіть презентацію під вказаним варіантом.
3.     На першому слайді вказана назва вашого майбутнього зображення.
4.     На другому слайді створіть самостійно кадр, використовуючи картинки з даної папки, дотримуючись законів та правил композиції.
5.     Збережіть створену презентацію, а також збережіть другий слайд у форматі *.jpeg.
6.     Скопіюйте ваше зображення та скиньте його за адресою: \\192.168.4.9ðМатеріали на Пуюл ð Відкритий урок ð Практичні на закріплення.

Термін на виконання – 10 хвилин
Критерії оцінювання:
1.     Збільшення-зменшення скопійованих об’єктів – 1 бал.
2.     Зміна куту нахилу об’єкта – 1 бал.
3.     Дотримання теми зображення – 3 бали.
4.     Використання законів та правил композиції – 5 балів.
5.     Збереження у форматі *.jpeg без допомоги майстра – 1 бал.
Вміння користуватись мережею – 1 бал. вчали??


Практична робота
1.     Проведіть фотозйомку на вільну тему, використовуючи правила та закони композиції, а саме:
1.1.       Правило третин;
1.2.       Правило золотого перетину;
1.3.       Правило діагоналей;
1.4.       Правило золотого діагонального перетину.
2.     Створіть презентацію, використовуючи власні фото та вкажіть назву кожного фотозображення і правило, яке було використане під час фотографування та параметри камери, які були виставлені під час проведення фотозйомки.
3.     Знайдіть в глобальній мережі ще по 2 фото і вставте у презентацію щодо кожного правила композиції.
Час виконання – 2 години
Критерії оцінювання:
1.     Вірне налаштування фотокамери під час проведення фотозйомки – 2 бали;
2.     Вірне застосування правила третин – 1,5 бала;
3.     Вірне застосування правила золотого перетину – 1,5 бала;
4.     Вірне застосування правила діагоналей – 1,5 бала;
5.     Вірне застосування правила золотого діагонального перетину – 1,5 бала;
6.     Створення презентації – 0,5 бала;
7.     Використання глобальної мережі – 0,5 бала;
8.     Правильний підбір фотозображень – 1 бал;
9.     Художнє та естетичне оформлення презентації –1 бал;
10.  Передчасна здача роботи – 1 бал.
Загальна кількість – 12 балів

Немає коментарів:

Дописати коментар